Sertifikalar

OKEO-TEX2

OKEO TEX Sertifikası

Oeko-Tex 100 Standardı tekstil ürünleri ile ilgili tüm aşamalardaki hammadde, ara ve son ürünlere yönelik, dünya çapında bir sertifıikalandırma sistemidir. Oeko-Tex Sertifikası; tekstil ürünlerinin sağlığa zarar veren maddelerden arınmış oldugunu veya insan sağlığına zarar vermeyecek miktarlarda bulundugunu belgeler.
Sertifika
indir (1)

BSCI

BSCI, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO)’nün çalışma standartları ve Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Sözleşmesi gibi bazı diğer önemli uluslararası düzenlemeleri temel almaktadır. Bu girişim tedarikçilerin sosyal performansının sürekli arttırılmasını, dünya çapında fabrikalardaki çalışma koşullarının iyileştirilmesini hedefler.
Sertifika
sedex-certification-audit-services-500x500

Sedex Sertifikası

Sedex/Smeta Küresel tedarik zincirinde sorumlu ve etik iş uygulamaları iyileştirme süreçleri için adanmış kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. Sedex tedarik zincirinde olan kuruluşların etik ticaret konusunda gelişmesini hedefleyen bir ticaret topluluğudur. Katılımcı firmalar Sedex sistemine ortak bir veri tabanına bağlanmak çalışmalara katılmak ve üyelerle irtibata geçebilirler.
Detaylı Bilgi
gots_1629x1600

Gots Sertifikası

ECOCERT tarafından denetlenen ve bir ürünün pamuk üretiminden paketlenmesine kadar %100 organik olarak üretildiğini gösteren bir belgedir.
Sertifika
ohsas-18001-certified-500x500

OHSAS 18001

OHSAS 18001, BSI (British standarts Institute) tarafından yayınlanmış olan “İş Sağlığı ve Güvenliği” standardıdır.
Sertifika
indir

ISO 9001

ISO 9000 Kalite Standartları Serisi, organizasyonların müşteri memnuniyetinin artırılmasına yönelik olarak Kalite Yönetim Sistemi’nin kurulması ve geliştirilmesi konusunda rehberlik eden ve Uluslararası Standartlar Organizasyonu (ISO) tarafından yayımlanmış olan bir standartlar bütünüdür.
Sertifika
14001

ISO 14001

Çevre özelliklerinin ve doğal yapının korunabilmesi amacıyla oluşturulan bir yönetim sistemdir. Bu standart, çevre ile ilgili risk ve fırsatların daha verimli bir biçimde yönetilmesine zemin oluştururken, sanayi kuruluşlarının faaliyetleri sebebiyle çevreye verdikleri zararı da en aza indirgeyip, enerji ve hammadde tüketimini azaltmayı amaçlamaktadır.
Sertifika
1200px-The_Green_Dot.svg

Yeşil Nokta

Yeşil Nokta; sanayi sorumluluğu simgeleyen, uluslararası bir model haline gelmiştir. Bir ambalajın üzerinde yer alan “Yeşil Nokta” işareti, o ambalajlı ürünü piyasaya süren ekonomik işletmenin ambalaj atıklarının geri kazanımı ile ilgili yasal yükümlülüklerini yeri getirdiği anlamına gelmektedir.
Detaylı Bilgi
grscer

GRS Sertifikası

Standart, geri dönüştürülmüş ürünlerin mamul ya da yarı mamul olarak üretimini ve/veya ticaretini yapan firmalara uygulanabilmektedir. En az 20% geri dönüştürülmüş materyal içeren tüm ürünleri kapsamaktadır. Uygulama alanı sadece tekstil ürünleri ile sınırlı olmayıp başta kağıt, ambalaj, cam, plastik gibi ürünler olmak üzere çok geniştir.
Detaylı Bilgi
wd

Walt Disney ILS

Walt Disney Şirketi, kendi markalı ürünlerinin üretildiği her yerin güvenli, kapsayıcı ve saygı dolu iş yerleri haline gelmesine yardımcı olmak amacıyla Uluslararası Çalışma Standartları Programı’nı “(ILS Programı”) hazırlamıştır.
Detaylı Bilgi
BCI-logo-better-cotton-initiative

BCI

Better Coton Initiative
Detaylı Bilgi